Visszatekintés a MÉGSZ első félévére

2025. 07. 15.

Mozgalmas első félévet hagyunk ismét magunk mögött, melyből ezúttal felvillantjuk a legnagyobb projekteket. Január végén a legnagyobb szakmai napunkkal nyitottuk az évet, a START 2025-el, amely a korábbi START-okhoz és a többi szakmai napunkhoz képest is még tovább fejlődött tartalmában, valamint az előadó és kiállító cégek számában. Külön siker, hogy idén léptük át először az ezer fős látogatói létszámot. Még két szakmai nap következett ezután, a Zöld Fordulat  és a Nagy Épületek Intelligens Technológiák szakmai napok. De szakmai rendezvényeinkkel vidékre is eljutottunk két országjáró turnénk keretében.

Az eső félévben megjelent háromszor az Épületgépész szaklap, immár pontosabb terjesztővel, a Magyar Postával együttműködve. Tovább növekedett a lap interneten elérhető változatai iránti érdeklődés, a pdf-lapszámokat és -mellékleteket, valamint a szakcikkek honlapra feltöltött változatait összesen három-négyezren olvassák  https://epuletgepesz.hu/epuletgepesz-szaklap/ . Minden pénteken sok ezren megkapták a MÉGSZ-hírlevelet az Épületgépész.hu friss szakmai híreivel továbbá fontos szakmai és termékinformációkkal. Van egy belső heti hírlevelünk is, a Csőposta, ebben pályázati, jogszabályi és építőipari hírek vannak leginkább, de ezt csak a tagjaink és partneregyesületünk, a Gázközösség  https://gazkozosseg.hu/ tagjai kapják meg.

Májusban Dabason megtartottuk évi rendes közgyűlésünket, amihez kísérőprogramokat is csatoltunk. Aktuális szakmai előadások hangzottak el a pályázati lehetőségekkel, a klímagázokkal kapcsolatos szabályozással és a mesterséges intelligencia lehetőségeivel kapcsolatban. Ünnepélyes keretek között átadtuk a jubiláló tagjainknak a jubileumi oklevelet és jelvényt. 

Fontos tavaszi esemény volt, hogy a Magyar Épületgépészeti Egyeztető Fórumban  https://epuletgepeszforum.hu/ véglegesítve lett a szakképzéssel kapcsolatos tanulmány, https://epuletgepeszforum.hu/aktualis-temaink/parbeszed-a-szakkepzesrol/  amelyet tartalmas vita előzött meg, szaktanároktól és kivitelező cégek vezetőitől is kapott az Egyeztető Fórum értékes észrevételeket, javaslatokat. Most már elmondhatjuk, hogy készen van az épületgépészeti szakképzés probléma- és javaslati listája, amellyel a szakképzés fejlesztésével megbízott kormányzati szervek és más építőipari szakmai civil szervezetek is megkereshetők.